10%

Вита Мед (950гр.)

Флорео Вита мед претставува вкусен традиционален микс од Биотико со мед, семе од коприва и бадеми. Богатството од природните состојки го прават Вита мед извонредно избалансиран додаток во исхраната кој помага при: Подобрување на железото во крвта; Подобрување на хемоглобинот; Подобрување на функцијата на мозокот и нервите; Регулирање на крвниот притисок; Регулирање на мускулната активност.

Original price was: 943 ден.Current price is: 849 ден.

Add to wishlist

Флорео Вита мед претставува вкусен традиционален микс од Биотико со мед, семе од коприва и бадеми. Богатството од природните состојки го прават Вита мед извонредно избалансиран додаток во исхраната кој помага при: Подобрување на железото во крвта; Подобрување на хемоглобинот; Подобрување на функцијата на мозокот и нервите; Регулирање на крвниот притисок; Регулирање на мускулната активност.

Семето од коприва е најдобро лековито средство за прочистување на крвта, со чија редовна употреба значително расте бројот на црвените крвни зрнца. Покрај тоа, постојат и голем број причини да го користите во исхраната. Утврдено е дека семето од коприва: го зајакнува организмот, дава енергија и сила, го намалува уморот, го зајакнува имунитетот, има позитивен ефект против пролетен умор и алергија, корисно е за лекување на бубрежни заболувања, ја подобрува работата на тироидната жлезда, го чисти организмот од токсини, помага за регулирање на нивото на холестерол и триглицериди во крвта, корисно е при ноќно мокрење кај децата.

Бадемите се богати со витамини, минерали, влакна и аминокиселини, па секако дека е потребно да ги вклучиме во секојдневната исхрана. Научно е утврдено дека бадемите го намалуваат нивото на холестерол и го намалуваат ризикот од појава на срцеви болести. Бадемот е одличен извор на протеини, омега-3 масни киселини и е еден од најдобрите извори за витаминот Е, кој помага во борбата со слободните радикали како и против предвремено стареење на кожата.

Вкусете го незаменливиот ФЛОРЕО-Вита мед за здравје и подобрување на крвната слика. Ова е најдобриот природен додаток во исхраната!